Usługi spawalnicze i ślusarskie

Spawanie i obróbka metali to kolejne usługi świadczone przez naszą firmę. Wykonujemy konstrukcje metalowe, bramy, projekty nadesłane przez klientów. Realizacje zleceń rozpoczynamy od ustalenia rodzaju oraz grubości tworzywa, z którego ma powstać produkt. Po zamówieniu i odbiorze materiałów z huty, przystępujemy do wycinania odpowiednich elementów oraz wywiercania ewentualnych otworów. Następnie przystępujemy do spajania poszczególnych elementów przez odpowiednio dobraną metodę spawalniczą. Na sam koniec przystępujemy do obróbki wykonanych konstrukcji, w tym procesie wykonujemy szlifowanie spawów, piaskowanie oraz malowanie elementów.

Spawanie MIG/MAG

Spawanie MIG/MAG wykonywane jest z wykorzystaniem elektrody topliwej oraz gazów osłonowych. W przypadku MIG jest to gaz chemicznie obojętny, natomiast MAG wykorzystuje gaz chemicznie aktywny. Jest to obecnie najpopularniejsza metoda spawania. Podczas wykonywania spawów stopiony drut miesza się z łączonym materiałem, tworząc solidne i trwałe spoiny. Jakość wykonywanych tego typu spawów jest uzależniona od umiejętności osoby wykonującej łączenie materiałów, posiadamy 18 lat doświadczenia w wykonywaniu tego typu prac, dając naszym klientom pewność co do jakości wykonanych usług.

Spawanie aluminium

Spawanie aluminium różni się od spawania elementów z innych tworzyw. Aluminium jest otoczone warstwą utlenioną której topliwość jest znacząco wyższa od topliwości samego materiału, co wyklucza możliwość wykonywania spawów tradycyjnym sposobem. Przy wykonywaniu spoiw na aluminium wykorzystuje się prąd przemienny AC, tylko w taki sposób jesteśmy w stanie uzyskać trwałe połączenie elementów aluminiowych.

Spawanie TIG

Spawanie TIG jest metodą wykonywania łączenia metali przy wykorzystaniu wytworzonego łuku elektrycznego przez nietopliwą elektrodę w powłoce gazu chemicznie obojętnego. Podczas wykonywania spoiw tą metodą nie jest konieczne wykorzystywanie dodatkowego materiału. Zaletą tej metody jest wysoka jakość i czystość łączeń oraz umożliwione jest spawanie cienkich blach. Najczęściej wykorzystywana jest w procesie łączenia stali nierdzewnych i stali wysokostopowych.

Toczenie

Toczenie jest sposobem obróbki metali w kształcie brył. Proces ten polega na obrabianiu materiału dodatkowym narzędziem, zwanym zdzierakiem w trakcie, gdy materiał obracany jest na wrzecionie. Dzięki takiej obróbce, jesteśmy w stanie otrzymać elementy symetryczne. Oferujemy toczenie zewnętrzne oraz toczenie wewnętrzne. Oba procesy wymają precyzyjnego wykonania, a toczenie wewnętrzne wymaga dodatkowego, odpowiedniego odprowadzania, powstałych w tym procesie, wiórów. Proces ten wykorzystywany jest na przykład podczas toczenia gwintów.

Frezowanie

Kolejnym, dostępnym w naszej ofercie, typem obróbki metali, jest frezowanie. Frezowanie to proces obróbczy wykonywany metodą skrawania przez urządzenie wykonujące ruch obrotowo-posuwowy. Rozróżniamy dwa typy wykonywania frezu:

  • frezowanie przeciwbieżne,
  • frezowanie współbieżne.

Frezowanie przeciwbieżne polega na wykonywaniu ruchu posuwowego skierowanego przeciwnie do ruchu obrotowego ostrza. Natomiast frezowanie współbieżne polega na wykonywaniu ruchu posuwowego skierowanego w tym samym kierunku co ruch obrotowy ostrza.

Dane kontaktowe

Łukasz Baran

606627846 hydromat86@wp.pl

Bukowiec 127
66-300 Międzyrzecz